Konaklama ve hizmet sektöründe yer alan otel, motel, restaurant, kafeterya, market, kasap vb işletmeler diğer soğuk hava depolarından farklıdırlar. Hatta lojistik depolar da bu kategorideki işletmelere kullanım açısından benzerler. Bu soğuk hava depoları gün içerisinde çok daha fazla trafik gördüğünden kapasite hesaplamalarında çok dikkatli olmak gerekir. Lojistik depolarda içeri konulacak ürünün ısısı çoğunlukla belirlenebilmesine rağmen diğerlerinde bu yönde de bir belirsizlik söz konusu olabilmektedir.

Bu sektörlerdeki işletmeler için dizayn edilecek soğuk depolarda alanlar genellikle kısıtlı olduğu için doğru ölçülendirme, kapı ve cihazların kullanıma uygun şekilde doğru konumlandırılması, raf kullanılacaksa bunların doğru yerleşimi önemlidir.  Montaj işleri için de karmaşık ve dar alanlarda çalışabilecek deneyimli ekiplerin görevlendirilmesi ileride oluşabilecek sorunların engellenmesinde önemli bir faktör olacaktır.

Frigotek, bu süreçteki gereklilik ve zorunlulukların en üst seviyede sağlanması adına, tüm konaklama ve hizmet sektörü işletmeleri için, verimli, etkin, hijyenik, çevresel açıdan sürdürülebilirliği olan ve tesisinize uygun projeyi dizayn ediyor, üretim ve ürün tedariği süreçlerinden sonra anahtar teslim olarak size sunuyor.