Taze meyve ve sebzeler kolay bozulabilir ürünler olduğu için bu gıdaların sıcaklık kontrolü ve dikkatle depolanması ürün kalitesi açısından çok önemlidir. Her meyve için talep edilen saklama koşulları birbirinden farklılıklar göstermektedir. Ayrıca, hangi sebze ve meyvelerin birlikte saklanabileceği, hangilerinin aynı depoya koyulamayacağı hatta aynı tesiste bile bulunmaması gerektiği gibi bilgiler soğuk depo dizayn edilirken mutlaka dikkate alınmalıdır.

Sebze ve meyve depolamada klasik yöntemler ürünün ömrünü sınırlı bir süre korumaktadır. Ancak atmosfer kontrollü depolar, özel havalandırma uygulamaları, modifiye atmosfer paketleme, özel kimyasalların kullanımı, ön soğutma uygulamaları gibi birçok yenilikçi yöntemle saklama süresini uzatmak mümkündür. Bu konularda elimizde bulunan bilgileri sizlerle paylaşmaktan ve yatırımınızı en uygun şekilde yapmaktan büyük mutluluk duyacağımızı bilmenizi isteriz.

Frigotek, bu süreçteki gereklilik ve zorunlulukların en üst seviyede sağlanması adına, tüm meyve ve sebzeler için, verimli, etkin, hijyenik, çevresel açıdan sürdürülebilirliği olan ve tesisinize uygun projeyi dizayn ediyor, üretim ve ürün tedariği süreçlerinden sonra anahtar teslim olarak size sunuyor.