Water Chiller (Hydrocooler) Su Soğutma Sistemleri

Water Chiller (Hydrocooler) Su Soğutma Sistemleri

Bazı gıdaların depolama öncesi işlenme süreçlerinde soğuk su kullanımına ihtiyaç vardır. Bu soğuk su, hasattan gelen ürün ısısının depolamaya kadar olan süreçte düşük tutulması yoluyla raf ömrünün uzatılması; ürünün düşük olan ısısının aynı seviyede tutulması ve hızlı bozulmanın önüne geçilmesi,; son olarak da bazı sebze ve meyvelerin ömrünü uzatmak için yapılan fungusit kaplama uygulamalarında kullanılmaktadır. .

Su soğutma sistemleri tasarlanırken yapılacak işleme sürecinde ihtiyaç olacak olan su miktarının doğru belirlenmesi, su giriş ve çıkış ısılarının doğru tayin edilmesi ve sistemin durmaması için yedek kapasite ve depoların doğru hesaplanmasını gerektirir. Bu nedenle mutlaka konusunda uzman kişilerce dizayn edilmelidir.

Frigotek, bu süreçteki gereklilik ve zorunlulukların en üst seviyede sağlanması adına, gıda işleme süreçlerinde ihtiyaç duyulabilecek soğuk su üretimi için, verimli, etkin, hijyenik, çevresel açıdan sürdürülebilirliği olan ve tesisinize uygun projeyi dizayn ediyor, üretim ve ürün tedariği süreçlerinden sonra anahtar teslim olarak size sunuyor.